Шановні колеги, педагогічні працівники!

Пропоную ознайомитись з навчально-методичними посібниками для роботи під час дистанційного навчання.

Навчально-методичні посібники
Електронна бібліотека підручників
/Files/images/0_1-a/сясв.jpg

Популяризація сучасної літератури для дітей

Перспективним напрямом у організації дитячого читання є залучення школярів до участі у різних проектах, спрямованих на популяризацію сучасної літератури для дітей. Це й акції, тижні дитячого читання, заходи мережі бібліотек для дітей, конкурси, флеш-моби, презентації книг.

Перспективним шляхом розвитку читацької культури юного покоління є не тільки реформування літературної освіти, а й активна промоція дитячої книги та читання.

До чого прагнути: читаюче, а значить — мисляче, свідоме, всебічно розвинене, культурне майбутнє покоління.

Значна роль у вихованні духовності, безумовно, належить бібліотеці, яка є порадником і другом не тільки дитині, а й батькам, педагогам, вихователям, бо у ній є книга — невичерпне джерело пізнання.

Бібліотека завжди була і є осередком духовності, спілкування, творчості.

Книга може здійснювати вплив на життя людини, бо відкриває перед нею світ, збагачує розум і почуття, впливає на розвиток характеру, допомагає переймати мудрість попередніх та сучасного поколінь.

Навчати дитину повноцінно сприймати художній твір, щоб моральний, пізнавальний, естетичний потенціал літератури переходив у її внутрішній світ″, — наголошує В. Науменко.

Пропаганда якісної книги для дітей та дитячого читання, один із ключових факторів розвитку суспільства.

Практика використання різноманітних методів промоції читання у сучасному інформаційному середовищі в Україні тільки набуває актуальності та поширення, тоді як в країнах Європи вона давно працює і дає ефективні результати.

Форма роботи: буктрейлер

Буктрейлер – це короткий відеоролик за мотивами книги.

В Україну цей спосіб просування книги прийшов у 2009 році, але досі залишається екзотичною заморською новинкою.

Сучасна українська дитяча книга

- Василь Голобородько, "Вірші вповна рукавичка" ("Грані-Т", 2010).

- Мар’яна Савка, "Казка про Старого Лева" ("Видавництво Старого Лева", 2011).

- Іван Андрусяк, "Вісім днів із життя Бурундука" ("Грані-Т", 2012).

- "Ріпка. Стара казка, по-новому розповів Іван Франко", ("Навчальна книга – Богдан", 2012).

- Романа Романишин, Андрій Лесів, "Зірки і макові зернята" ("Видавництво Старого Лева", 2014).

- Роман Скиба «Із життя хитрих слів» («Laurus», 2013).

- Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько, "Хто зробить сніг" ("Видавництво Старого Лева", 2013).

- Романа Романишин, Андрій Лесів, "Війна, що змінила Рондо" ("Видавництво Старого Лева", 2015).