Читання - справа сімейна

Топ-15 сайтів для батьків і дітей:

https://osvitanova.com.ua/posts/644-top-15-saitiv-ukrainskoiu-movoiu-dlia-rozvytku-dytyny
/Files/images/0_1-a/см.jpg

Як батьки можуть зацікавити дитину читанням?

ОСЬ КІЛЬКА ПОРАД ВІД ФАХІВЦІВ ПРО ТЕ, ЯК МОЖНА МОТИВУВАТИ ДИТИНУ ПОЛЮБИТИ ЧИТАННЯ:

Покажіть гарний приклад – почніть із себе. Читайте часто й для власного задоволення. Ви створите для своїх дітей модель для наслідування.

Нехай у вашої дитини буде доступ до різноманітної літератури: художньої, довідкової, книжок про хобі та різні зацікавлення.

Заохочуйте діяльність, частиною якої є читання: готуйте з кулінарних книжок, майструйте повітряного змія за книжкою з інструкцією, спостерігайте за птахами та шукайте інформацію про них в енциклопедії…

Читайте бодай десять хвилин щодня.

Не ігноруйте спілкування за допомогою записок: лишайте дітям письмові завдання чи послання на холодильнику й заохочуйте письмові відповіді.

Попросіть дитину принести книжку з бібліотеки для вас або молодшого братика чи сестрички.

Присвятіть один вечір на тиждень родинному читанню замість перегляду телевізора або сидіння в інтернеті.

Заохочуйте дитину за кожної «читальної» нагоди.Пам’ятайте, що читання –це не тільки «великі й страшні книжки», але й комікси, ігри, письмові інструкції, титри в кіно, листування.

Читання книжок повинно асоціюватися із задоволенням. Не нав’язуйте дитині книжок на свій смак: можливо, вони їй не сподобаються. Дозвольте їй обирати книжки самостійно. Переконайтеся, що дитина має доступ до різноманітної літератури.

Не ігноруйте так звану «низьку» літературу, комікси й дешеві журнали. Можливо, саме вони зростять у вашій дитині любов до читання.

Не завершуйте читання читанням. Обговорюйте з дитиною книжки, які прочитала вона, або які ви прочитали разом, згадуйте про події чи персонажів із книжок у різних ситуаціях. Нехай ваше спілкування буде приємним і приносить задоволення.

Ми підготували 5 порад як прищепити дітям любов до читання:

1. Навчайте дитину за своїм прикладом – читайте частіше.

Якщо в сім’ї прийнято проводити вільний час біля комп’ютера або телевізора, то дитина навряд чи швидко переключиться на книги. Станьте для неї прикладом. Знайдіть цікаві вам книги і час для їх прочитання.

2. Дайте дитині книги, які будуть їй цікаві.

«Коротка історія часу» Стівена Хокінга? А може бути «Звіробій» Джеймса Купера? Або «Діти капітана Гранта» Жуля Верна? Дайте дитині те, що їй дійсно буде цікаво.

3. Обов’язково обговорюйте прочитане.

Вам доведеться читати книги разом з дитиною або прочитати їх заздалегідь. Чому головний герой вчинив так чи інакше? Ви знайдете загальні теми для розмови і допоможете розвивати навички комунікації і збагатити словниковий запас дитини.

4. Цінуйте книги.

З дитинства потрібно привчати дитину до бережного ставлення до книги, як до чогось особливо цінного. Створіть свої правила читання: обертайте книги в кольоровий папір, користуйтеся закладками, читайте в певний час і в певних місцях в будинку.

5. Уникайте примусу.

Якщо ви будете змушувати дитину читати, вдаючись до методів залякування і покарання, це може привести до антагонізму, дитина може зненавидіти читання. Ніколи не критикуйте дитину і не порівнюйте з іншими дітьми: «Ось Маша за літо 5 книг прочитала, а ти одну з працею, тому що читати толком не вмієш».

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.