/Files/images/777.jpg

НАША БІБЛІОТЕКА

Робота шкільної бібліотеки спрямована на виконання вимог Конституції України, Законів України ″Про освіту″, ″Про загальну середню освіту″, ″Про бібліотеку та бібліотечну справу″. Вона здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення учбового процесу, допомагає отримати глибокі міцні знання, прищеплює навички бібліотечно-бібліографічної грамотності.

Головними завданнями і напрямками, що визначають діяльність бібліотеки є:

1. Керувати читанням дітей, прививати любов до книги, потяг до знань, навчити юних читачів працювати з книгою.

2. Проводити систему заходів з метою виховання в дітей високої культури і моралі, почуття національної свідомості.

3. Сприяти формуванню світогляду дітей.

4. Систематично інформувати вчителів про склад фонду бібліотеки, поповнювати його згідно змін в програмі виховання та навчання.

5. Застосовувати активні форми роботи з метою масової пропаганди книги.

6. Виховувати в юних читачів культуру читання, розвивати навички самостійної роботи з книгою.

7. Здійснювати заходи з метою виховання любові до рідної мови та літератури.

8. Проводити активну роботу по організації дозвілля дітей, залучати батьків та молоде покоління до участі в масових заходах.

9. Поглиблювати знання читачів з історії рідного краю та його культури.

10. Виховувати в дітей любов до природи, збагачувати їх знаннями з екології.

11. Постійно підвищувати професійний рівень бібліотечних працівників, застосовувати активні форми навчання та самоосвіти.

12. Задовольняти потребу читачів в художній, довідниковій літературі.

13. Забезпечувати підручниками із загальноосвітніх предметів, спеціальних

предметів.

Історія шкільної бібліотеки

Бібліотека заснована у 1996 році разом з заснуванням школи. Фонд підручників становив 190 екземплярів на загальну суму 946 грн. 00 коп. Фонд художньої літератури почав складатися з 1998 року. Перше надходження було у кількості 5 екземплярів на загальну суму 7 грн. 75 грн. В 2001 році у бібліотеки з'явився читальний зал та абонемент. Зараз фонд бібліотеки нараховує 765 екземпляр художньої літератури та 4191 екземплярів підручників. Читачами бібліотеки є більша частина учнів школи. Зараз в бібліотеці записано 120 дітей. Також читачами бібліотеки є 16 працівників школи.

Режим роботи

Понеділок – середа – 8.30-12.30

Четвер – п'ятниця – 8.00 – 12.00

Загальні відомості про бібліотеку:

& Рік заснування бібліотеки – 1996 рік;

& Контингент читачів:

¨ Учнів – 120 чол.;

¨ Працівників школи – 16 чол.

& % читачів від загальної кількості учнів школи – 60%

& структурні підрозділи бібліотеки : абонемент з читальним залом.

& Загальна площа бібліотеки:

¨ Абонемент з читальним залом – 16 м2

3. Показники роботи бібліотеки:

& Відвідування за рік – 1652

& Середня кількість відвідувань за день – 10

& Книговидача за рік – 783

& Середня книговидача за день – 7

& Відвідуваність – 11,38

& Читаність - 9,67

& Книгозабезпечення:

¨ По підручникам –100%

¨ По художній літературі – 2,5

4. Джерела комплектування бібліотеки:

& Бюджетні та позабюджетні кошти;

Поповнення фонду підручників за 2015-2016 рік становить 212 прим.

Поповнення фонду художньої літератури за 2015-2016 рік – 42 примірника на суму 1769 грн.

Спонсорська допомога шляхом проведення акції ″Подаруй книгу шкільній бібліотеці″. Подаровано художньої літератури 33 примірників на суму 1370 грн.

Розроблено єдині вимоги щодо користування та збереження підручників:

1. Дбайливо поводитись з підручниками, як бібліотечними так і своїми.

2. При одержання підручників переглянути їх і при виявленні дефектів повідомити бібліотекаря, а якщо підручник має незначні пошкодження відремонтувати його.

3. Якщо підручник загублений або зіпсований учнем і використовувався не більше року, то батьки оплачують його повну вартість. Якщо підручником користувалися більше року, то батьки оплачують 50% його вартості. В окремих випадках, з дозволу директора, замість загубленого до бібліотеки може бути повернута рівноцінна навчальна або художня книжка.

Розроблено єдині вимоги до учнів по збереженню підручників:

1. Всі одержані вами книжки тримайте в охайному виді.

2. Обгорніть підручники в обкладинки.

3. Не загинайте сторінки книжки, користуйтеся закладками.

4. Не кладіть в книгу ніякі предмети.

5. Перш ніж узяти до рук книжку, вимийте руки. Підготувавши урок, поставте книгу на полицю або покладіть до портфеля.

6. Не робіть на сторінках підручника помітки ручкою або олівцем.

7. Поводься з підручником так, щоб не було соромно перед твоїми молодшими товаришами, які будуть користуватися цим підручником в наступному навчальному році.

Заповіді читача:

1. Перш ніж читати, визнач, про який час (століття, епоху) розповідає книжка, а закінчивши читання, встанови, чи довго відбувалися події.

2. Зверни увагу, де (є якому місці, в якій країні) і з ким відбувається все, про що розповідається.

3.Використовуючи книжки-довідники та ілюстрації, намагайся уявити героїв і обстановку якомога конкретніше.

4. Якщо книжка «товста», то читай її частинами.

5. Закривши книжку, навіть прочитавши частину її, обдумай, що запам'ятав, що схвилювало, злякало, насторожило, порадувало, здивувало.

6. Зістав свої враження від читання сьогодні з тим, що відчув вчора (раніше).

7. Зразу ж визначай і пояснюй собі все незрозуміле.

8. Повертайся до прочитаного, перечитуй, відмічай, виписуй.

9. Дочитавши книжку, уяви її зміст у цілому, згадай героїв, з'ясуй для себе, чи і сподобалась ця книжка тобі і чим саме?

10. Зістав прочи­тане з тим, що тобі було відомо раніше, або з тим, що довідався про це,, зараз, але з інших джерел.

/Files/images/IMG_3720.JPG

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

e-mail: library177@ukr.net

Борсук Наталія Іванівна