Інформаційні матеріали щодо коронавірусу COVID-19

Профілактичні заходи

· Проводити наскрізне провітрювання приміщень

·проводити вологе прибирання із використанням дезінфекційних засобів у приміщеннях;

· не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання;

· виділити приміщення для тимчасової ізоляції осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання (в разі виявлення такої особи, вжити заходів для ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про випадок відповідний заклад охорони здоров'я);

· обмежити масові заходи в закритих приміщеннях;

· забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил
особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки тощо);

· проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом та/або мити їх з милом;

· забезпечити медичні пункти необхідними засобами та обладнанням (термометрами, бактерицидними випромінювачами, дезінфекційними та антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту тощо);

· дотримуватися правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом);

· користуватися одноразовими масками при необхідності, проводити їх заміну, як тільки вони стануть вологими чи забрудняться.

Щоб не захворіти — треба часто мити руки, дотримуватися кашльового етикету, їсти повноцінну здорову їжу, зберігати ноги у теплі, застосовувати дезинфікуючі засоби тощо. Всі ці принципи неспецифічної профілактики, як і від будь-якого гострого респіраторного захворювання, є ефективними для унеможливлення поширення цього вірусу. У випадку виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання, треба негайно телефонічно звернутись до сімейного лікаря або за номером 103, та діяти відповідно до інструкцій медиків», — зазначили в управлінні охорони здоров'я.

/Files/images/IMG-0c646436fb660cc76375bda4a7b4af04-V.jpg

Правила для учнів

/Files/images/00_zahodi/IMG_20200820_173317.jpg

Ретельно мийте руки з милом або обробляйте їх антисептиком:

• перед вживанням їжі;

• після кожного відвідування вбиральні;

• після повернення з вулиці.

При кашлі і чханні:

• прикривайте обличчя рукавом одягу або одноразовою паперовою серветкою;

• після використання серветки викиньте її у смітник;

• ретельно вимийте руки з милом.

Дотримуйтесь дистанції.

· Тримайтеся подалі від хворих людей.

· Уникайте місць, де збираються великі групи людей

Обов’язково користуйтесь маскою, респіратором:

· при вході до навчального закладу;

· під час пересування коридорами і приміщеннями школи.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати.

У яких випадках необхідно повідомити класного керівника і не відвідувати заняття?

· Наявність температури вище 37.0 або поява симптомів респіраторного захворювання.

· Наявність зв’язку із людиною, хворою на COVID-19, або недавній візит за кордон.

Використані ресурси та корисні посилання: